Miért szükséges Isten?
Tudás (ismeret): Hacsak nem tud valaki mindent, vagy nincs kijelentése valakitől, aki mindent tud, akkor valami, amit nem tudunk, ellent mondhat annak, amiről azt gondoljuk, hogy tudjuk. Tehát Isten nélkül nem bízhatunk meg a tudásunkban.
Igazság: Ha a gondolataink pusztán elektrokémiai folyamatok melléktermékei a kifejlődött agyban, akkor nem "igazság" lesz a végeredmény, hanem csak "pezsgés". A kémiai anyagok nem hoznak létre igazságot, csak reakcióba lépnek. Ahogy Douglas Wilson mondta, ez olyan lenne, mintha felráznánk egy doboz Colát és egy doboz Pepsit, kinyitnánk, és néznénk, ahogy pezsegnek. Egyik pezsgés sem "igaz", egyszerűen csak van. Az igazsághoz szükség van valakire (Istenre), aki a természet felett áll.
Egyetemes, immateriális, változhatatlan logika: Az egyetemes, immateriális és változhatatlan logikához szükség van Istenre, aki egyetemes (Zsoltárok 90:2) és változhatatlan (Malakiás 3:6). Isten nélkül, aki mindenről átfogó tudással rendelkezik, nem tudhatnánk semmit, ami egyetemesen igaz lenne. Isten nélkül, aki Lélek (nem anyagból van), nem tudnánk értelmezni az anyagtalan dolgokat. Isten nélkül, aki nem változik (és a logika az Ő gondolkodását tükrözi), nem lenne alapunk, hogy arra számítsunk, hogy a logika nem fog megváltozni.